48924

RSU jauktais koris "Rīga" 11. novembrī aicina uz koncertu!
22.10.2014


11. novembrī – Lāčplēša dienā – plkst. 18.30 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā (Dzirciema ielā 16) RSU jauktais koris Rīgaun diriģentes Evita Taranda un Zane Zilberte aicina uz kompaktdiska prezentācijas koncertu, kurā skanēs divi cikli – Raimonda PaulaSpuldze un nakts taureņi un Pētera Butāna Mīlestības dziesmas. Koncertā klausītājus priecēs arī maestro Raimonds Pauls, solisti Zigfrīds Muktupāvels, Ingus Pētersons, ansamblis Tango sin quinto u. c.

Raimonda Paula un Jāņa Petera desmit dziesmu cikls, kam kora oriģinālos aranžējumus veidojis Edgars Račevskis, pirmo reizi atskaņots 1984. gada 7. maijā Latvijas Radio kora izpildījumā. Pēc koncerta muzikoloģe Vija Briede sajūsmināta rakstījusi: "Jaunais dziesmu cikls ir ievērojams mākslas darbs kā kompozīcija vienotībā ar priekšnesumu, kas tieši turpina radīt, pilnveidot, dzīvināt."

 Lai arī izpildītāji un klausītāji par jaundarbu bija sajūsmā, tas kā muzikāls kopums nogrima aizmirstībā, un laika gaitā bijuši izmantoti vien atsevišķi skaņdarbi. Gandrīz 30 gadus vēlāk pēc RSU jauktā kora Rīga diriģentes Zanes Zilbertes iniciatīvas un ciešas sadarbības ar aranžētāju Edgaru Lindi, atjaunojot nozaudēto muzikālo partitūru un šifrējot asprātīgos Jāņa Petera tekstus, cikls atkal ieraudzījis dienasgaismu. Spuldze un nakts taureņi atskaņojumā kopā ar kori piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solists Zigfrīds Muktupāvels, instrumentu grupa: Pēteris Liepiņš (basģitāra), Raitis Ašmanis un Reinis Ašmanis (sitaminstrumenti).

Pētera Butāna 2005. gadā sarakstītais cikls Mīlestības dziesmas tapis pēc diriģenta Sigvarda Kļavas aicinājuma ievīt Friča Bārdas dzeju tango ritmos. Lai arī sākotnēji komponistam tas šķitis nesavienojami, tieši kaislīgie tango ritmi izrādījās mīlestības un erotikas pilnajai Bārdas dzejai no krājuma Zemes dēls ļoti piemēroti. "Uzplaukst dziedošas meitenes, no gara dzejojumu cikla iznāk sapņotājs pāžs, atkūst divas aizsalušas upes, piesakās lunkanā kaķe, uzlec brālis mēness un brūno nakšu trūcīgajā gaismā vēlēšanās kļūst par īstenību," – tā Orests Silabriedis ciklu raksturo CD aprakstā.

Cikla Mīlestības dziesmas atskaņojumā kopā ar RSU jaukto kori Rīga muzicēs ansamblis Tango sin quinto – Raimonds Melderis (vijole), Romāns Vendiņš (klavieres), Artūrs Noviks (akordeons), Jānis Stafeckis (kontrabass), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti), solisti Ingus Pētersons un Inga Lisovska.

Abi muzikālie cikli iekļauti kompaktdiskā, kas ar RSU atbalstu izdots 2014. gadā.

Ieejas biļetes pieejamas Biļešu Paradīzē un pirms koncerta. Cena: 5 eiro (pensionāriem un studentiem – 3 eiro).

Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Maijs 2023 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031