102825

RSU jauktais koris “Rīga” ar koncertu sveiks komponistu Ēriku Ešenvaldu
01.10.2017


Iekļaujoties Ērika Ešenvalda 40 gadu jubilejas pasākumu sērijā, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris “Rīga”, Rīgas Saksofonu kvartets un ērģelniece Kristīne Adamaite š.g 10.novembrī plkst. 19.00 aicina komponista daiļrades mīļotājus un jaunatklājējus uz koncertu “Sirds mulst un raud, un smej” Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Koncertu diriģēs – Evita Taranda un Zane Zilberte, kormeistars – Uģis Meņģelis.

 

Koncertā skanēs klausītāju un koristu mīlētā komponista Ērika Ešenvalda pēdējo gadu opusi, savijoties jauniešu balsu dzidruma degsmei ar saksofonu zeltainumu un ērģeļu cēlumu. Ēriks savā mākslā ir skaistuma un garīguma apdziedātājs, dabas brīnumu izzinātājs, kura partitūrās kora balsis uzplaukst īpašā krāšņumā. Līdzās jau pasaules slavu ieguvušiem kormūzikas darbiem kā “O Salutaris”, “Zvaigznes” un citiem skanēs poētiskā irokēzu leģenda par vēja izcelšanos “Četri vēji” saksofonu kvartetam un jauktajam korim, kas pagaidām savu vienīgo atskaņojumu piedzīvojusi Latvijas Radio kora interpretācijā šī gada februārī. Kā arī tautas dziesmu atbalsis “Zemes roze”, kas būs jaunas versijas saksofonu kvartetam un ērģelēm pirmatskaņojums un dvēseles lūgšana “Adoremus in aeternum” ērģelēm, saksofonam un vīru balsīm.

 

Ešenvalda mūzika RSU jauktā kora “Rīgā” radošajā dzīvē ir vienmēr ieņēmusi būtisku lomu un kļuvusi par regulāru kora repertuāra sastāvdaļu. Skaņdarbs “Zvaigznes” korim pat palīdzējis plūkt laurus starptautiskos konkursos.

 

RSU jauktais koris “Rīga” ir šobrīd viens no daudzskaitlīgākajiem jauniešu muzikālajiem kolektīviem. Korī dzied vairāk kā 70 dziedātāji – RSU studenti, absolventi un draugi. Tas izveidots 1951.gadā un gandrīz 20 gadus darbojies Prof. Jāņa Dūmiņa vadībā. Šobrīd kori vada diriģentes Evita Taranda (kopš 2000.gada) un Zane Zilberte (kopš 2006.gada).

 

Korim šī būs pirmā sadarbība ar Rīgas Saksofonu kvartetu. Tā sastāvā šobrīd muzicē Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons) un Baiba Tilhena (baritona saksofons), kura, starp citu, kādreiz arī dziedājusi RSU jaukta kora “Rīga” rindās. Koncertā muzikālo skanējumu papildinās arī ērģelniece Kristīne Adamaite.

 

Ērika Ešenvalda mūzikas koncerta “Sirds mulst un raud, un smej” biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā - https://www.bilesuparadize.lv/events/event/61055. Biļetes cena – EUR 5.

 

Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca atrodas Ģertrūdes ielā 8, Rīgā. Koncertu atbalsta Rīgas Stradiņa universitāte.

   


 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Augusts 2023 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031