48972

RSU jauktais koris Rīga laiž klajā CD ar Raimonda Paula un Pētera Butāna dziesmu cikliem.
21.10.2014


Raimonda Paula un Jāņa Petera 10 dziesmu cikls, kam kora oriģinālos aranžējumus veidojis Edgars Račevskis, pirmo reizi atskaņots 1984.gada 7.maijā Latvijas Radio kora izpildījumā. Pēc koncerta muzikoloģe Vija Briede sajūsmināta rakstījusi: “Jaunais dziesmu cikls ir ievērojams mākslas darbs kā kompozīcija vienotībā ar priekšnesumu, kas tieši turpina radīt, pilnveidot, dzīvināt.” Lai arī gan izpildītāji, gan klausītāji par jaundarbu bija sajūsmā, tas kā muzikāls kopums nogrima aizmirstībā un laika gaitā izmantoti bijuši vien atsevišķi skaņdarbi. Gandrīz 30 gadus vēlāk pēc RSU j/k „Rīga” diriģentes Zanes Zilbertes iniciatīvas un ciešas sadarbības ar aranžētāju Edgaru Lindi, atjaunojot nozaudēto muzikālo partitūru un šifrējot asprātīgos Jāņa Petera tekstus, cikls atkal ieraudzījis dienasgaismu. „Spuldze un nakts taureņi” atskaņojumā kopā ar kori piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solists Zigfrīds Muktupāvels, instrumentu grupa: Pēteris Liepiņš (basģitāra), Raitis Ašmanis un Reinis Ašmanis (sitaminstrumenti).

Pētera Butāna 2005.gadā sarakstītais cikls “Mīlestības dziesmas” tapis pēc diriģenta Sigvarda Kļavas aicinājuma ievīt Friča Bārdas dzeju tango ritmos. Lai arī sākotnēji komponistam tas šķitis nesavienojami, tomēr tieši kaislīgie tango ritmi izrādījās mīlestības un erotikas pilnajai Bārdas dzejai no krājuma “Zemes dēls” ļoti piemēroti. “Uzplaukst dziedošas meitenes, no gara dzejojumu cikla iznāk sapņotājs pāžs, atkūst divas aizsalušas upes, piesakās lunkanā kaķe, uzlec brālis mēness un brūno nakšu trūcīgajā gaismā vēlēšanās kļūst par īstenību,” tā Orests Silabriedis ciklu raksturo CD aprakstā. Cikla „Mīlestības dziesmas” atskaņojumā kopā ar RSU j/k „Rīga” muzicēs ansamblis „Tango sin quinto” - Raimonds Melderis (vijole), Romāns Vendiņš (klavieres), Artūrs Noviks (akordeons), Jānis Stafeckis (kontrabass), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti), solisti Ingus Pētersons un Inga Lisovska. 

Abi muzikālie cikli iekļauti kompaktdiskā, kas ar Rīgas Stradiņa universitātes atbalstu izdots 2014.gadā. Dizainu veidojuši māksliniece Nele Zirnīte, datorsalikums DUE .
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Marts 2023 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031