130780

RSU jauktais koris “Rīga” guvis panākumus konkursā Krakovā
14.12.2023


Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris “Rīga” mēneša sākumā devās uz Poliju, lai piedalītos XII Krakovas Adventes un Ziemassvētku kormūzikas festivālā. Koris konkursā guva uzvaru jaukto koru kategorijā un mājās atgriezās ar Zelta eņģeļa statueti.

Konkurss norisinājās Sv. Pētera un Pāvila baznīcā Krakovas vecpilsētā. Tajā kori sacentās četrās kategorijās – jauktie kori, vīru un sieviešu kori, jauniešu kori un kamerkori –, izpildot adventes un Ziemassvētku laikam piemērotu repertuāru. Jaukto koru kategorijā, sacenšoties ar vēl četriem koriem, RSU koris “Rīga” diriģentu Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā nopelnīja visaugstāko žūrijas vērtējumu, par to saņemot Zelta diplomu un Zelta eņģeļa statueti. Kora “Rīga” izpildījumā izskanēja Ilonas Rupaines, Ērika Ešenvalda, Marģera Zariņa un kanādiešu komponista Dona Makdonalda kompozīcijas. 

Konkursā piedalījās astoņpadsmit kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Ungārijas, Itālijas, Horvātijas, Islandes, Dānijas un Norvēģijas, tai skaitā Rīgas Tehniskās universitātes sieviešu koris “Delta”. Dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija pieredzējuši mūziķi no Igaunijas, Maķedonijas, Čehijas, Itālijas un Polijas. 

Papildus konkursa programmai koris “Rīga” piedalījās arī konkursa dalībnieku koncertā, izpildot vairākus skaņdarbus svētku noskaņās. 

Dalība starptautiskos konkursos korim ir vērtīga pieredze, kas palīdz uzlabot vokālo meistarību, iepazīt citu tautu kordziedāšanas kultūru un motivēt dziedātājus turpmākam radošajam darbam. Par konkursā pieredzēto stāsta diriģente Zane Zilberte: “Šis korim bija pirmais starptautiskais konkurss pēc pandēmijas. Protams, bija satraucoša, bet arī ļoti laba un pozitīvi uzlādēta sajūta. Visi muzicēja ar lielu atdevi. Gan konkursa, gan koncerta priekšnesumi izdevās spēcīgi un emocionāli. Liels prieks un gandarījums, ka to augstu novērtēja gan žūrija, gan klausītāji. Iedvesmojoša bija gan baznīcas akustika, gan arī Adventes laika noskaņa un sniegbaltais Krakovas skaistums.”
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031